Dla kogo są tabletki na pocenie i jak działają?

Tabletki na pocenie to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które zmagają się z nadpotliwością miejscową (pocenie się stóp lub pach). Jest to doskonały produkt także dla tych osób, które zmagają się także z nadpotliwością całego ciała, z którą nie mogą poradzić sobie tzw. „blokery potu”.

Jak działają tabletki na pocenie?
Zdecydowana większość tabletek na pocenie się ma w swoim składzie specjalne zioła, których głównym zadaniem jest zahamowanie nadmiernego wydzielania potu. Główną rolę odgrywa tutaj popularna szałwia lekarska, która w swoim składzie zawiera garbniki działające przeciwpotnie. To właśnie dzięki nim płyn w postaci potu nie przedostaje się nadmiernie na powierzchnię skóry. Warto wspomnieć również i o tym, że pot nie zostaje uwięziony w gruczołach potowych, ale wydalany jest moczem. Osoby, które sięgają po tabletki na pocenie muszą liczyć się więc z tym, że zdecydowanie częściej trzeba będzie korzystać z toalety.

Do zwiększenia objętości wydalanego moczu i do zmniejszenia ilości płynów wydalanych przez skórę, przyczynia się przede wszystkim skrzyp polny i pokrzywa, która słynie ze swoich moczopędnych właściwości. Niektóre tabletki zawierają w swoim składzie także specjalne zioła uspokajające, które skutecznie wyciszają organizm w stresujących warunkach. Osoby korzystające z tabletek na pocenie powinny zadbać także o odpowiednie nawilżanie swojego organizmu. Szukasz tabletek na pocenie? Zobacz!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *