Jakie cechy powinien posiadać krem przeciwzmarszczkowy?

Wybór kremu przeciwzmarszczkowego to nie lada wyzwanie. Wszystko zależy od naszego wieku, stanu i typu cery, stylu życia, ale także (nie oszukujmy się) stanu portfela. Warto więc wiedzieć jak dobrze zainwestować w krem przeciwzmarszczkowy i jakie kryteria powinien spełniać, by dobrze wykonywał swoje zadanie. Przyjrzyjmy się zatem cechom, które powinien spełnić krem przeciwzmarszczkowy.

  1. Powinien zawierać filtry UVA i UVB

Nie trzeba tłumaczyć dlaczego ochrona przed promieniowaniem UV to podstawa w kremie przeciwzmarszczkowym. To jeden z czynników, który bardzo silnie wpływa na starzenie się skóry. Trzeba się przed nim chronić bez względu na to, czy mamy już zmarszczki czy nie.

  1. Powinien zawierać antyutleniacze

Antyutleniacze to substancję chroniące przed działaniem wolnych rodników i zapobiegające starzeniu się skóry, należą do nich m.in popularne witaminy C i E.

  1. Powinien zawierać witaminę A

Ta witamina inaczej zwana retinolem także opóźnia starzenie. „Nie lubi się” ze słońcem więc najlepiej sprawdzi się jesienią i zimą. Może podrażniać, ale warto wtedy ją stosować w mniejszych dawkach by przyzwyczaić skórę.

  1. Powinien zawierać peptydy

Peptydy to białka, które zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Są delikatniejsze w działaniu niż retinol. Spłycają zmarszczki (zwłaszcza te mimiczne) oraz sprawiają, że skóra staje się bardziej elastyczna. Wynika to z faktu, że pobudzają produkcję kolagenu.

Szukasz kremu przeciwzmarszczkowego- klik.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *