Jak usunąć bliznę?

Medicine of the future

Blizny szpecą, wpływają negatywnie na pewność siebie. Dlatego też spora część osób posiadających blizny chciałaby się ich pozbyć. Obecnie na rynku istnieje wiele możliwości pozwalających na usunięcie blizn lub chociażby ich zmniejszenie. Osoby mające problemy z widocznymi bliznami powinny przyjrzeć się bliżej tym rozwiązaniom.

 1. Żele i opatrunki silikonowe
  Pozwalają na zmniejszenie powierzchniowej utraty wody i poprawiają uwodnienie tkanek. Proces ten ma zmniejszać poziom tworzenia się nowych naczyń krwionośnych ograniczać powstawanie stanów zapalnych oraz wspomagać gojenie się ran.
 2. Maści z allantoiną, heparyną itp.
  Maść na blizny ma zazwyczaj w swoim składzie jeden ze wspomnianych składników. Mają one sprawiać, ze tworząca się blizna nie będzie przerośnięta. Podobne działanie do allantoiny i heparyny ma wyciąg z cebuli. Warto więc właśnie tych substancji szukać w składzie maści na blizny. Dobrą maść na blizny znajdziesz tutaj.
 3. Kremy z pastą perłową
  Pasta perłowa ma działanie wpływające korzystnie na metabolizm komórek skóry. Proszek w niej zawarty pobudza skórę do produkcji kolagenu, gwarantując tym samym szybką odnowę komórek skóry.
 1. Żele z dimetikonem i simetikonem

Tworzą na powierzchni blizny cienką błonę, która przyśpiesza regenerację skóry.

 1. Tabletki z kwasem hialuronowym
  Kwas hialuronowy jest niezbędnym składnikiem skóry. Dzięki niemu rany goją się łatwiej umożliwiając szybsze tworzenie się blizn. Jest to alternatywa dla maści lub kremu.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *